19.05.2015 21:11

Tereza, jedině Tereza

Bc. Tereza Tillmannová

ABSOLVENTKA VŠO, HEAD OF RETAIL, NECKERMANN, THOMAS COOK, s.r.o.

Tereza_foto

Jsou lidé, kteří když si sednou naproti vám, řeknete si: To je přesně člověk na svém místě. Kdybych byla ředitelkou cestovní kanceláře a Tereza by ke mně přišla na pohovor, nečekala bych, než dořekne pátou větu. Brala bych ji hned. Bc. Tereza Tillmannová, Head of own retail, Neckermann, Thomas Cook, s.r.o.

 

Řeknete nám, jak jste docestovala do cestovní kanceláře Neckermann?

Po gymnáziu jsem nešla hned na vysokou školu, ale nastoupila do CK Čedok přímo do první linie – jako prodejní referent. I po letech jsem přesvědčená o tom, že je to pro praxi v cestovním ruchu ta nejlepší startovní pozice. Všem vřele doporučuji. Ve správném čase pak přišla nabídka na přestup do CK Blue Style na pozici produkt destinačního manažera. Z úseku kontaktu s klientem jsem tedy přešla do úseku kontaktu s destinací, konkrétně to byly destinace španělské.

 

Umíte španělsky?

Umím, ale paradoxně mi to v běžné komunikaci nebylo k ničemu, ta musí být vedena v angličtině. Kdybych třeba zůstala doma se zlomenou nohou, aby mě kolegové v práci mohli zastoupit. Španělštinu jsem ale používala při osobních návštěvách těch destinací, kde si vysoce cenili, že jsem schopná domluvit se v jejich rodném jazyce.

 

To je příjemná práce, ne? Cestujete, konverzujete.

Pro mě bylo příjemné hlavně to, že jsem svět cestovní kanceláře poznala zase z jiné strany. Měla jsem na starosti vše, co se týká cílového místa dovolené našich klientů. A cestování mělo jeden pozitivní vedlejší účinek – na letišti v Praze jsem uviděla plakát VŠO s možností studia Oboru letecké dopravy. Myslím, že jsem tam volala ještě z toho letiště (smích).

 

Vzali vás?

Vzali a já si okamžitě začala užívat všech výhod, plynoucích ze studia i práce ve stejném oboru. Souvislosti do sebe začaly zapadat, najednou jsem rozuměla „řeči letecké“. Metodika výuky na VŠO mi dokonale vyhovovala pro každodenní praxi. Zorientovala jsem se například v cenotvorbě zájezdů, letů i ubytování. Krom toho jsem dělala radost své rodině. Byla jsem jediná černá ovce bez vysoké školy a naši si právem oddechli, že jsem konečně dostala rozum a jednu úspěšně studovala.

 

Po dvou a půl letech jste z destinace Blue Style přesídlila do destinace Neckermann. Proč a jaký byl let?

Na pozici destinačního manažera platí, že čím více máte destinací, tím výš v hierarchii jste. Přidání destinace do vašeho portfolia se rovná postupu, přidělení podřízených, zvýšení platu. Já jsem měla získat destinaci Bulharsko a tím pádem růst, nicméně se nakonec Blue Style rozhodla tuto zemi do nabídky vůbec nepřidat. Pro mě by to znamenalo profesní stagnaci, proto jsem se rozhlédla, co zrovna letí kolem, a byla to stíhačka do CK Neckermann. Poslala jsem tam životopis ještě z toho nepovedeného Bulharska a po necelých třech letech změnila zaměstnavatele.

 

A tam, respektive tady, jste uzavřela pomyslné kolečko…

Ano, nastoupila jsem na oddělení distribuce, rovnou do vedení pobočkové sítě. Můj přehled o tom, jak funguje cestovní kancelář, je teď komplexní. Mám na starosti všech osm poboček v České republice plus sedm franšízových prodejců. K dispozici neocenitelných sedmnáct kolegů a na zodpovědnost fungování kamenných prodejů se vším, co s tím souvisí. Lidské zdroje, podpora prodeje, častý kontakt s obchodními centry, kde se pobočky nacházejí, motivační programy pro prodejce, řešení propadů v prodejích a podobně.

 

Jaké máte plány dál? Další postup? Vrátíte se ještě do školy?

Momentálně mě vůbec nic nežene výš, dál nebo jinam. Jsem maximálně spokojená. Do školy se vrátit plánuju, ráda bych si dodělala magisterské studium. Ale vzhledem k mé profilaci bych se přihlásila na obor Cestovní ruch. Myslím, že by teď byl pro mě užitečnější. Pak také plánuji nějakou dovolenou. Zatímco se starám o dovolené našich klientů, sama si na dovolenou hledám čas jen stěží.

 

 

Vyřešený pracovní problém, na který jsem nejvíc hrdá: povedlo se mi během krátké doby doslova reinkarnovat naše pražské pobočky, které trpěly snad všemi neduhy, jaké si umíte představit. Teď fungují a prodávají bezvadně.

 

Životní motto:  Chceš realizovat své sny? Probuď se!

 

Co mi pomáhá v práci s lidmi:

Nejvíce mi pomáhá můj šestý smysl, který mi umožňuje odhadnout konkrétní typy lidí a díky tomu snadno určit, jak s nimi jednat. A v případě, že mě někdo naštve? Tak klasicky napočítat do deseti, vydechnout a řešit daný problém s klidnou hlavou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>